Оновлена економіка під призмою ліберальної ідеології

Про те, як вирішити питання довіри до банківської системи та інших державних інституцій в Україні, а також про продаж землі та амністію капіталів під призмою ліберальних поглядів говорили у прес-центрі Leopolis під час зустрічі «Діалоги без краваток» із членом політради політичної партії «Сила Людей» Віталієм Ковтуном.

Про політичну партію «Сила Людей»
Візія політичної партії «Сила Людей»: побудувати країну, в основі якої знаходиться вільна, відповідальна, освічена Людина, яка живе у достатку. Наголошую на слові Людина. Так , наша політична сила сформулювала свою ціль на основі ліберальної ідеології. Це наш стан душі та переконання, що треба міняти дуже багато, все і відразу.
А почалось усе формуватися з початку 2013 року. Це передусім була ініціативна група, у форматі якої ми попрацювали цілий рік. Весною 2014 року ми провели установчий з’їзд, тому засновниками партії були делегати з усієї України. А у серпні 2014 року Мін’юст зареєструвало політичну партію «Сила Людей». Після цього ми увійшли у виборчу кампанію і, не маючи великих бюджетів та медійних майданчиків, отримали свій перший політичний досвід. На сьогодні у партії «Сила Людей» є близько 4 тисяч членів та 300 депутатів місцевих рад.

Про ринок землі в Україні
Ринок землі в Україні вкрай необхідний. Всі популістичні гасла, які ми чуємо з трибуни парламенту не вирішують питання земельних відносин. Адже пайовики, які є власниками землі, здають її в оренду не за ринковою ціною. Відтак агрохолдинги отримують землю, заробляють на ній, в той же час не сплачуючи ринкової ціни за користування. Це парадокс. Якщо порівняти ринок землі з ринком нерухомості, то важко собі навіть уявити ситуацію, щоби власник квартири, здаючи її в оренду, отримував низькі неринкові прибутки. Натомість на ринку землі право на оренду землі коштує більше, ніж сама оренда, яка виплачується власнику. В нас штучно заблокований ринок землі. Чому його не підтримують правлячі партії? Думаю, це питання складової певного популізму та лобізму з боку аграрного лобі.

Довіра до банків, як початок відновлення економіки?
За різними підрахунками, близько 100 мільярдів доларів зараз знаходиться на руках в населення України, яке не довіряє банківській системі. Вважаю, що схема з поверненням вкладникам банків, які банкрутують, до 200 тисяч гривень, це підміна понять, бо незрозуміло, де різниця, якщо банк і роздає кредити, і залучає депозити – цим руйнується довіра до банків і всієї фінансової системи загалом. З точки зору ліберального мислення не бачу швидкого механізму повернення довіри до всієї банківської системи. І це декларують навіть самі чиновники, тримаючи чималі суми готівки вдома. Навіть керівник Нацбанку не довіряє системі, регулятором якої знаходиться. Це парадокс і деградація всієї країни, бо без банківської системи країна не може функціонувати. В мене є одна думка з цього приводу.

Ключова річ для всіх перетворень в економіці країни і вихід на позитивний тренд – це два варіанти рішення цього питання: забрати у всіх олігархів і перерозподілити між громадянами, або зробити вольовий серйозний крок, запровадивши амністію капіталів, тобто, те, що не показали – забираємо. Це логічний розвиток всіх подій і без цього, до речі, всі інші політичні ігри – просто танці, розмова ні про що.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *