Чорногорія – новий член НАТО

Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО.Я вітаю громадян Чорногорії з такою великою історичною подією в житті їх держави, як членство в НАТО. Для Чорногорії – це розв’язання безпекових проблем.
Хотів би концентрувати свою увагу на тому, що ця невелика балканська країна спромоглася стандартизувати свої внутрішньо-політичні процеси у відповідності до вимог Північноатлантичного альянсу. Це певне свідчення того, що заради безпеки слід поводитися, враховуючи також і економічні критерії, формування демократичних інституцій, суспільні трансформації, суспільно-політичну складову.
Чорногорія – це приклад, який нам варто наслідувати. Адже для України питання безпеки є у пріоритеті. Зрештою наша держава знаходиться в стані захисту від агресора.До того ж питання безпеки є дуже багатогранне і воно не вирішує єдине питання самої безпеки, – це також комплекс відповідей суспільства на різні ризики, зокрема економічну нестабільність.
Найважливіше, так, як відбулось у Чорногорії, прийняти вольове політичне рішення: в якому напрямку варто рухатися. А тоді стандартизувати свої суспільно-економічні та політичні процеси в середині країни. Я вірю в те, що в світі більш прогресивного і безпекового клубу ніж Північноатлантичний альянс нема.
Рішення рухатися у напрямку НАТО, мабуть, є найбільш правильним, яке могла б прийняти українська влада, тому що сам шлях нас суттєво змінить. А вже кінцевий результат і остаточне рішення – це, мабуть, другорядне питання, просто підписи. А от шлях стандартизації – це дуже важливо. Ключиком для вирішення усіх наших суспільно-політичних, а також економічних проблем можуть бути відповіді на такі питання: куди ми йдемо і яка в нас стратегія у безпековому питанні?
Особисто я є прихильником такого напрямку розвитку подій. Не тому, що я є категоричний прихильник участі в НАТО, просто цей шлях є єдино правильним для України в плані підсилення економічного розвитку, а також політичної стабільності.
Чи бачу я Україну членом НАТО? Тут питання стоїть, чи відповідаємо ми певним стандартам цього клубу? Нам спочатку потрібно досягнути готовності стати учасником цього клубу, а потім вже можна вирішувати: чи ми хочемо, чи не хочемо. Зараз же в нас нема вибору. Нам необхідно бачити на горизонті повноцінну участь під безпековою парасолькою НАТО.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *