Політична апатія

Соцопитування показують, що 60% українців не цікавляться політикою. Мабуть, настав час, щоби трохи перепочити. Українці емоційно виснажені революцією, майданом, анексією Криму і агресією північного сусіда на сході. Тому політизація людей, особливо молодих, є такою низькою. Звісно, є ризики, що аполітичне суспільство не проконтролює ті перетворення, які мали б відбутися в його інтересах. Проте варто зауважити, що в більшості європейських країн громадяни не цікавляться політикою. Разом з тим нам потрібно розуміти, що від нашої активності залежить майбутнє нашої країни і її суспільно-політичний розвиток. Нинішня апатія до всього політичного – це результат розчарування людей, які очікували динамічних позитивних змін, виходячи на протести на майдан.

Проте не варто перебільшувати факт апатії людей. Тим паче, що наразі не маємо активного політичного передвиборчого сезону, а коли виборча кампанія увійде в гарячу фазу і боротьбу за голоси виборців, то, очевидно, ситуація зміниться і статистика також.

А загалом українцям не обов’язково знати прізвища політиків, важливіше розуміти, що будівництво суб’єктної міцної країни відбувається, все інше – то вже другорядне.

Інша справа, що багато людей керуються емоціями на виборах. А їх апатія до політичних процесів може бути гарним фоном для різних маніпуляцій та експериментів з боку влади. Про це не слід забувати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *